Hlavní obsah
Mezi nejprodávnější tituly patří i Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize v podání Jaroslava Duška. Foto: Tympanum

Zájem o audioknihy u Čechů nadále roste

Asociace vydavatelů audioknih (AVA), sdružující nejvýznamnější české vydavatele mluveného slova, sestavila každoroční zprávu o audioknižním trhu, která přináší, mimo jiné, zásadní informaci. Za rok 2016 trh audioknih a mluveného slova vykázal meziroční nárůst téměř 22 procent

Mezi nejprodávnější tituly patří i Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize v podání Jaroslava Duška. Foto: Tympanum
Zájem o audioknihy u Čechů nadále roste

Loni se na trh dostalo 172 nových titulů, což je nárůst proti roku 2015 o téměř 60 titulů.

Třemi nejsilnějšími vydavateli audioknih a mluveného slova byli Supraphon (29,21 procenta), Radioservis (25,03 procenta) a Tympanum (20,07 procent).

Výrazně je zastoupen ještě Albatros Media (11,04 procenta). Mezi nejprodávanější tituly se zařadily například Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize v podání Jaroslava Duška, soubor všech patnácti her Divadla Járy Cimrmana, deník P. S. Ani Geislerové namluvený samotnou autorkou, Husitská epopej Vlastimila Vondrušky v podání Jana Hyhlíka nebo Divoké labutě Junga Changa načtené Hanou Maciuchovou.

Podle zprávy posluchači dávají stále přednost nákupu audioknih na pevném nosiči (72 procent) před jejich digitální podobou (28 procent), i když je zde zaznamenán lehký nárůst v porovnání s rokem 2015.

Čtvrtý ročník ankety

Asociace vydavatelů audioknih je také vyhlašovatelem ankety O2 Audiokniha roku, která se letos odehraje již počtvrté a opět během knižního veletrhu Svět knihy Praha. Hlasovat o nejlepší audioknihu roku bude jak odborná porota, tak veřejnost.

„Asociace vydavatelů audioknih se snaží podporovat a prosazovat společné zájmy vydavatelů a jsme rádi, že se nám to, dle uvedených výsledků, daří,“ říká předsedkyně AVA Kateřina Konopásková. „Jednou z důležitých aktivit je právě i vyhlášení nejlepší audioknihy roku,“ dodala.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků