Hlavní obsah

Slavnostním koncertem na druhém zámeckém nádvoří v pátek začne 52. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Večer slavnostně zahájí prezident republiky Václav Klaus. Po Pražském jaru druhá nejstarší hudební přehlídka v Česku nabídne do 5. července více než dvě desítky operních představení a koncertů.

Začíná Smetanova Litomyšl

Celým festivalem prochází motiv oslav 700. výročí nástupu Jana Lucemburského na český trůn, proto zde bude hostovat i lucemburský komorní orchestr Les Musiciens. Své zaměření festival připomene také třemi operními tituly - Kouzelnou flétnou, Toskou a Prodanou nevěstou, na své si přijdou i příznivci baletu v Čajkovského Labutím jezeře.

Pořadatelé Smetanovy Litomyšle přidávali pro velký zájem o vstupenky ještě čtyři další pořady, například vystoupení Pavla Šporcla s cimbálovou muzikou Romano Stilo. Posledních 1500 lístků je zlevněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků