Hlavní obsah
Novorenesanční budova Rudolfina. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Začíná jedenáctý ročník festivalu Letní slavnosti staré hudby

Koncertem souboru Collegium Marianum se ve čtvrtek v Rudolfinu opět v Praze rozezní tóny festivalu staré hudby. Jedenáctý ročník Letních slavností staré hudby nabídne během devíti večerů až do 8. srpna na atraktivních i netradičních místech setkání ponejvíce s hudbou 16. a 17. století, hranou soubory či sólisty specializujícími se na autentické podání i nástroje.

Novorenesanční budova Rudolfina. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Začíná jedenáctý ročník festivalu Letní slavnosti staré hudby

„Hned zahajovací koncert s názvem Boemo furioso bude objevem takřka neznámého autora českého baroka Františka Jiránka, komponujícího ve stylu italského Vivaldiho,“ říká ředitelka festivalu Markéta Semerádová. Mezi sólisty bude také italský specialista na barokní fagot Sergio Azzolini, místo původně avizovaného houslisty Dmitrije Sinkovského přijede Ruska Marina Kataržnovová.

Strhující barokní taneční kreace

Další koncerty představí maďarského klavichordistu Spányiho, španělský soubor Accademia del Piacere, nizozemské madrigalisty, italské árie 17. století, hudbu na dvoře Bedřicha II. Velikého. Festival opět zakončí divadelní představení – tentokrát to bude 8. 8. v divadle Hybernia baletní inscenace Putování Evropou v podání francouzského souboru La Compagnie L’Eventail s doprovodem našeho Collegia 1704.

„Uvidíme strhující barokní taneční kreace jako průvodce Francií, Anglií, Itálii a Německem na sklonku 18. století,“ říká dramaturgyně Jana Semerádová, která je zároveň uměleckou vedoucí Collegia Mariana.

Ta zdůrazňuje, že tématem letošního ročníku bude nástrojová i hlasová virtuozita. Festival opět použije „piknikového“ kouzla, kdy návštěvníci koncertů ve Hvězdě či zámku Troja mohou spojit hudební dojmy s pobytem v zeleni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků