Hlavní obsah
Hlavní roli má Benicio Del Toro. Foto: Reuters

Začal se točit film o narkobaronu Escobarovi

Život nechvalně proslulého kolumbijského narkobarona Pabla Escobara dostává podobu celovečerního hraného filmu. Natáčení snímku Paradise Lost začalo pod vedením francouzského režiséra Dimitriho Rassama v Panamě a má skončit začátkem června.

Hlavní roli má Benicio Del Toro. Foto: Reuters
Začal se točit film o narkobaronu Escobarovi

Hlavní roli ztvárňuje americký herec portorického původu Benicio del Toro, který v roce 2001 získal Oscara za nejlepší vedlejší mužskou roli ve filmu Traffic - nadvláda gangů. V roce 2008 byl oceněn na festivalu ve francouzském Cannes za hlavní roli ve dvoudílném filmu o Ernestu "Che" Guevarovi.

V chystaném filmu o Escobarovi se objeví také Američané Josh Hutcherson, Carlos Bardem, Brady Corbet a Francouzka Ana Girardotová.

Pablo Escobar patřil hlavně v 80. letech minulého století k největším obchodníkům s kokainem a s kolumbijskými úřady vedl faktickou válku. Obávaný vůdce drogového kartelu a ve své době nejhledanější zločinec Escobar v červenci 1992 uprchl po roce internace z vězení. V prosinci 1993 byl ve svých 44 letech zabit bezpečnostními silami na střeše jednoho domu v Medellínu, když chtěl uniknout z policejního obklíčení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků