Hlavní obsah
Vítězný snímek World Press Photo, jehož autorem je Warren Richardson Foto: Warren Richardson, ČTK/AP

World Press Photo vyhrál snímek syrského kojence pod ostnatým drátem

Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává do rukou další osoby pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson.

Vítězný snímek World Press Photo, jehož autorem je Warren Richardson Foto: Warren Richardson, ČTK/AP
World Press Photo vyhrál snímek syrského kojence pod ostnatým drátem

Fotografii pořídil loni v srpnu u maďarské hraniční obce Röszke, kde se skupina syrských uprchlíků pokoušela, kryta večerní tmou, překonat hlídanou hranici do Maďarska. „Byl jsem s nimi asi čtyři hodiny, zatímco hráli s policií hru na kočku a myš a policisté proti nim použili pepřový sprej,” popsal podle deníku The Guardian Richardson napjatou situaci.

Podle předsedy poroty Francise Kohna se stala jeho momentka snímkem roku, neboť „je tak silná díky své jednoduchosti, zvláště díky symbolice ostnatého drátu”.

1. místo v kategorii Sports Stories (autor Vladimira Pesnya, Rusko)

Foto: ČTK/AP

1. místo v kategorii Obecné zpravodajství, bojovník Islámského státu v kurdské nemocnici (autor Mauricio Lima)

Foto: Mauricio Lima, ČTK/AP

1. místo v kategorii Sport - jednotlivé snímky (autor Christian Walgram). Fotograf zachytil nehodu českého lyžaře Ondřeje Banka.

Foto: Christian Walgram , Reuters

1. místo v kategorii Každodenní život - jednotlivé snímky (autor Kevin Frayer). Číňan tlačí vozík nedaleko obří uhelné elektrárny.

Foto: Kevin Frayer, Reuters

1. místo v kategorii Lidé - jednotlivé snímky (autor Matic Zorman). Dětský uprchlík čeká na registraci ve městě Presevo.

Foto: Matic Zorman, Reuters

1. místo v kategorii Příroda - jednotlivé snímky (autor Rohan Kelly). Mraky se zlověstně kumulují nad Bondi Beach v australském Sydney.

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků