Hlavní obsah
Will Ferrell v komedii Benga v záloze Foto: Falcon

Will Ferrell chystá turbo-remake Stoletého staříka, který vylezl z okna

Známý švédský román Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel zaujal amerického herce a producenta Willa Ferrella. Komediální talent chce román adaptovat, přestože film s názvem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel už existuje a není ani nijak starý.

Will Ferrell v komedii Benga v záloze Foto: Falcon
Will Ferrell chystá turbo-remake Stoletého staříka, který vylezl z okna

Poměrně nedávno, v roce 2013, uvedl stejný film podle knižní předlohy Jonase Jonassona režisér Felix Herngren a byl z toho jeden z nejúspěšnějších evropských filmů vůbec. Jenže Američané se na neamerické filmy nechtějí dívat, takže to vypadá, že pouhé čtyři roky poté se začne připravovat remake. Jde snad o nejrychlejší remake v dějinách. Ferrellův humor je však rozhodně unikátní a dostatečně šílený, takže se snad existence remaku dá pochopit.

Produkování se ujme sám maestro Ferrell s partnery Adamem McKayem, Jessikou Elbaumovou a dalšími. Scénář píše Jason George, který má na kontě třeba seriál Narcos.

Knížka Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel se stala celosvětovým bestsellerem, prodalo se jí přibližně 10 miliónů kusů. Filmová verze se také setkala s velkým úspěchem a vydělala asi padesát miliónů dolarů.

Will Ferrell a Christina Applegateová ve filmu Zprávař 2

Foto: Paramount Pictures

Ferrell bude hrát stoletého Allana, který uteče z domova důchodců a během jeho útěku se dozvídáme, co všechno v mládí dělal a jak se přimotal k významným dějinným událostem. Setkal se třeba s americkým prezidentem Trumanem či s jedním z otců atomové bomby Robertem Oppenheimerem.

“Moje postava Allana umí být legrační už jen tím, že je. To je něco, co Will Ferrell ovládá naprosto dokonale. Jsem šťastný, že je Allan v jeho rukou,“ řekl spisovatel Jonas Jonasson.

Představitel různých podivínů je známý z komedií jako Bratři z donucení, Benga v záloze, Nesvatbovi, Producenti nebo Starsky & Hutch. Jedním z vrcholů jeho osobitého stylu byl Zprávař, příběh mimořádně úchylného televizního moderátora Rona Burgundyho ze 70. let, který se domníval, že mu žádná žena nemůže odolat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků