Hlavní obsah
Wim Wenders Foto: Petr Hloušek, Právo

Wenders by mohl natočit 3D inscenaci Wagnerova Prstenu

Německý režisér Wim Wenders možná zvěční operní tetralogii Prsten Nibelungův ve filmové podobě. Zachytit by měl v trojrozměrném formátu své vlastní provedení oper Richarda Wagnera. Ty bude slavný pětašedesátiletý filmař inscenovat na wagnerovských slavnostech v Bayreuthu v roce 2013.

Wim Wenders Foto: Petr Hloušek, Právo
Wenders by mohl natočit 3D inscenaci Wagnerova Prstenu

O zfilmování čtyřdílného operního díla s Wendersem jedná vedení festivalu. "Jde o důležité otázky. Ale o žádné nepřekonatelné," řekl Wenders deníku Mannheimer Morgen.

Autor oceňovaných snímků jako Nebe nad Berlínem nebo Paříž, Texas bude na bayreuthském Zeleném vršku v operním světě debutovat. Navíc se tak stane v roce 200. výročí Wagnerova narození.

"Jednání s vedením festivalu se vedou o nejmenších podrobnostech," řekl filmař. "Je to obrovská práce, které věnuji i mnoho času ze svého života. Proto si už musím dělat představu o smlouvách, popisu práce a volném prostoru, který dostane k dispozici můj tým a já," řekl Wenders.

Ředitelka festivalu v Bayreuthu Katharina Wagnerová nedávno Wenderse označila za vzdělaného člověka, jenž se velmi zajímá o divadlo a operu. Od angažování člověka z jiné branže si slibuje obohacení Wagnerova díla o neotřelé nápady. Letos do kin vstoupí Wendersův poslední zatím film Pina. Jde o 3D snímek o německé choreografce Pině Bauschové.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků