Hlavní obsah

Vystoupení Duke Ellington Orchestra v pražské Lucerně postrádalo energii

Po dramatickém příjezdu autobusem z estonského Tallinu přece jen vystoupil v pražské Lucerně Duke Ellington Orchestra. Americkou jazzovou kapelu navazující na původní Ellingtonův orchestr tvoří patnáct hudebníků. Po pražském koncertě zejména ve srovnání s legendárním originálem před 41 lety (tehdy ještě s Ellingtonem) musím konstatovat sníženou kvalitu.

Vystoupení Duke Ellington Orchestra v pražské Lucerně postrádalo energii

I při započítání okolností nelze omluvit nepřítomnost skutečného leadera – bez vysvětlení chyběl současný dirigent Barry Lee Hall. Zaskakující pianista Thomas James je možná dobrým pianistou, ale moderátorské schopnosti mu zcela chybějí.

Chyběl tak kontakt publika s děním na pódiu a nepomohlo ani nekvalitní ozvučení. Kapele jako by chyběla energie, celkový projev byl dost studený, utlumený a ani sóla nebyla taková, aby zvedala posluchače ze sedadel.

V průběhu téměř tříhodinového koncertu s přestávkou zazněly téměř všechny slavné perly z pera slavného zakladatele. Začalo se po krátkém úvodu Aleše Bendy hned, jak to má být, Take The A Train a pak až do závěrečného Rockin in Rhythm se většinou staršímu publiku dostalo i hitů jako The Mooche, Don‘t Get Around Much Anymore, Caravan, Satin Doll, Mood Indigo a dalších. Až v závěru se kapela rozehrála a posledními kousky se jí podařilo trochu napravit chladný dojem. Končilo se ovacemi a přidávaným Rockin in Rhythm.

K nepřesvědčivému průběhu večera nepřispěli ani organizátoři, kteří nenabídli divákům žádné tištěné materiály ani obvyklý prodej desek. Celkový dojem byl tak spíše rozpačitý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků