Hlavní obsah
Michal Horáček je autorem všech textů. Foto: Petr Horník, Právo

Vyšlo dvojalbum Český kalendář s texty Michala Horáčka

Hudební projekt Český kalendář vyšel v úterý ve dvojalbové podobě. Jeho vydavatelem je Kudykam s.r.o.

Michal Horáček je autorem všech textů. Foto: Petr Horník, Právo
Vyšlo dvojalbum Český kalendář s texty Michala Horáčka

Před pěti lety zveřejnil textař Michal Horáček na internetu své villonské balady a vyzval kolegy umělce, aby je podle vlastní představy zhudebnili a výsledek své práce mu poslali zpět. Sešlo se mu následně na jedenáct set kompozic, z nichž spolu s producentem Michalem Pekárkem nakonec vybrali dvaatřicet, které pro album nahráli s výraznými zpěváky současnosti.

Vedle Petra Hapky, Petra Linharta, Kataríny Koščové nebo Davida Rottra jsou na dvojalbu zastoupeni i skladatelé méně známí, například Hynek Koloničný z Českého Těšína, Milan Šebelík ze Strakonic nebo Josef Novotný z Brna.

Pokud jde o interprety jejich skladeb, na nahrávce se představují Vojtěch Dyk, Bára Basiková, Lenka Nová, Jarda Svoboda, Michael Kocáb, Szidi Tobias, František Segrado, Lenka Dusilová, Ondřej Ruml, Aneta Langerová. Je to dohromady 24 osobností - od pětileté Magdaleny Brhlové po Zdeňka Svěráka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků