Hlavní obsah
Led Zeppelin na archivní fotografii z roku 1978 Foto: Profimedia.cz

Vyjdou reedice dalších alb Led Zeppelin

Britská skupina Led Zeppelin vydala v červnu v rozšířených reedicích svá první tři alba. V připomínání své diskografie bude pokračovat dál. Koncem října vyjdou albové počiny Led Zeppelin IV a Houses Of The Holy.

Led Zeppelin na archivní fotografii z roku 1978 Foto: Profimedia.cz
Vyjdou reedice dalších alb Led Zeppelin

Na trhu se objeví 27. října, přičemž na kvalitu výsledných nahrávek ve studiu osobně dohlížel Jimmy Page, kytarista skupiny.

Album Led Zeppelin IV. původně vyšlo v listopadu 1971. Jsou na něm výrazné skladby nejenom kapely, ale i celé hudební historie, například Stairway To Heaven, Black Dog či Rock And Roll. Nahrávka byla nominována do Síně slávy na Grammy 1999 a je celosvětově třiadvacetkrát platinová.

Chystaná reedice přinese navíc mixy písní Misty Mountain Hope a Four Sticks, alternativní verze Stairway To Heaven ze Sunset Sound Studios v Los Angeles, které dosud mnoho lidí neslyšelo, nebo mixy skladeb The Battle Of Evermore a Going To California s kytarou a mandolínou.

V diskografii kapely páté album Houses of the Holy vyšlo původně v roce 1973. Dosud se ho prodalo více než 11 miliónů kusů. Nová verze bude obsahovat navíci sedm dosud nepublikovaných skladeb.

Obě alba vyjdou v několika formátech, chystá se i limitovaný náklad v podobě boxů, kterých se vyrobí pouze 30 tisíc kusů.

Led Zeppelin jsou na scéně od roku 1968. Během další dekády se stali jednou z nejvlivnějších a nejúspěšnějších kapel na světě. Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones a John Bonham prodali jako Led Zeppelin více než 300 miliónů alb. Naposledy kapela vystoupila v prosinci roku 2007 v Londýně. Zesnulého bubeníka Bonhama v sestavě nahradil jeho syn Jason.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků