Hlavní obsah

Vychází archivní písně Rottrové, Hegerové i audiokniha Karla Poláčka

Marie Rottrová se před Vánocemi loučí svými "sebranými spisy" neboli úhledným balíčkem sedmnácti alb. Z archívu vypadly také klipy Hany Hegerové a audiokniha Bylo nás pět.

Vychází archivní písně Rottrové, Hegerové i audiokniha Karla Poláčka

Marie Rottrová: Co mám, to dám

Masivní balík muziky (17 CD a 1 DVD) shrnuje celou kariéru naší nejvkusnější popové zpěvačky Marie Rottrové, která naučila Čechy poslouchat soul a funk. Letos ohlásila poslední koncerty a rozloučila se i touto kolekcí, která zahrnuje téměř půl století zpívání.

Obsahuje všechna řadová alba, zajímavosti v podobě anglických nahrávek, pohádky, záznamy z jejího televizního Divadélka pod věží, nejkrásnější duety. Zpěvačka jejího formátu si zaslouží luxusní obal, na dnešní dobu netypický, i knížku s biografií a fotografiemi. Za kvalitní kariérou kvalitní tečka...

Hana Hegerová: Pasiáns - Písně a dokumenty

První DVD s převážně televizními záznamy slavných písniček Hany Hegerové, ale také s recitálem a dokumenty, zachycujícími její tvorbu od počátku šedesátých let. Skvělé černobílé klipy pánů Roháče, Svitáčka a dalších jsou doplněny obrazovými a zvukovými vzpomínkami na zpěvaččinu milovanou Paříž a půlhodinovým zpíváním a vyprávěním z doby těsně po okupaci Československa v roce 1968. Barevná sada záznamů představuje Hegerovou sedmdesátých a osmdesátých let, s množstvím zásadních písniček, především s texty Pavla Kopty a Michala Horáčka. Třicítku písniček doplňuje čtvrthodinový dokumentární pohled Fera Feniče.

Karel Poláček: Bylo nás pět (CD)

Nejznámější, vlídný a úsměvný román Karla Poláčka je vzpomínkou na dětství, psaný v okamžicích autorovy velké životní krize před odchodem do transportu. Hrdina příběhu, malý Péťa Bajza, vypráví jakoby deníkově své zážitky z klukovských her a dobrodružství se spoustou detailů ze života malého města. Interpretace Františka Filipovského je již přes půl století legendou...

Literární a jiné poklesky Miloše Kopeckého (CD)

Skvělý herec a jeho vyprávění. U mikrofonu mu asistovala tehdejší televizní hlasatelka a jeho přítelkyně Anna Wetlinská. Nahrávka potěší nejen milovníky divadla a pamětníky slavné Kopeckého role doktora Štrosmajera z Dietlova TV seriálu Nemocnice na kraji města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků