Hlavní obsah
Denzel Washington ve filmu Sedm statečných Foto: MGM

Vrací se Sedm statečných. Odstartují festival v Torontu

Klasický western z roku 1960 Sedm statečných se dočkal remaku, který zahájí 8. září mezinárodní filmový festival v Torontu.

Denzel Washington ve filmu Sedm statečných Foto: MGM
Vrací se Sedm statečných. Odstartují festival v Torontu

Již před 56 lety natočil John Sturges svůj westernový příběh o vesnici trpící pod nájezdy bandity Calvery. Vesničané se jednoho dne rozhodnou bránit a požádají o pomoc pistolníka Chrise. Ten dá dohromady partu drsných ztracenců a boj za spravedlnost může začít. Tehdy si hlavní role zahráli Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, Robert Vaughn, Brad Dexter, Horst Buchholz a Eli Wallach.

V nové verzi figurují třeba Denzel Washington, Chris Pratt a Ethan Hawke. Režie se ujal Antoine Fuqua a film by měl doputovat 22. září i do českých kin.

Povstali noví kovbojové.

Foto: MGM

„Neumím si představit lepší místo a lepší publikum pro světovou premiéru,” tvrdí o Torontu Fuqua.

Na kanadském festivalu je očekáván také nový film Olivera Stonea o whistle-blowerovi Edwardu Snowdenovi. Samotný Snowden se tam objeví jen krátce v závěru. Hraje ho Joseph Gordon-Levitt a jeho přítelkyni Lindsay Millsovou Shailene Woodleyová. Stone už dříve poznamenal, že Snowden na hraní moc není, krátkou scénu s ním točil devětkrát.

Edward Snowden zveřejnil v roce 2013 tajné materiály americké vlády a stal se nepřítelem státu. Bývalý konzultant špionážních služeb loni prohlásil, že by byl ochoten jít do amerického vězení, chce ale jistotu, že dostane nižší trest, když přizná vinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků