Hlavní obsah
Vojtěch Dyk Foto: Petr Horník, Právo

Vojtěch Dyk a B-Side Band pozvou diváky do baru na pódiu

Po roční odmlce vyplněné přípravou a realizací Bernsteinovy mše se zpěvák Vojtěch Dyk a kapela B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou vrátí na koncertní pódia v celé České republice.

Vojtěch Dyk Foto: Petr Horník, Právo
Vojtěch Dyk a B-Side Band pozvou diváky do baru na pódiu

V pořadí již šesté turné pořádá tradičně agentura Bujoart. Nový stage design by měl evokovat návštěvu baru. Za barem přímo na pódiu bude v rámci show barman, který bude míchat koktejly. První koncert proběhne v Měšťanské besedě v Plzni 15. března, další například v Příbrami, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Pardubicích nebo ostravském klubu Garage.

Dva původně plánované koncerty v dubnu v domovském městě B-Side Bandu byly vyprodány tak rychle, že se produkce rozhodla přidat třetí, na nějž už zbývá je malá část vstupenek. Všechny proběhnou v brněnském Sono Centru (24.–26. dubna). Ve druhé polovině jarní části turné zavítají do Velkého Meziříčí, Olomouce a Luhačovic. Pražské koncerty jsou naplánovány na 10. a 11. května do karlínského Fora a do holešovické La Fabriky. Kapela s Dykem se objeví rovněž na letních festivalech a koncerty budou pokračovat až do konce roku.

Vojtěch Dyk přijel s B-Side Bandem.

Foto: Petr Klapper

Pro nové turné vyhlašuje Vojtěch Dyk návrat k ryzím hodnotám. „Jde nám o jednoduchost a maximální sdělnost, a to by mělo být vidět i slyšet na pódiu jak ve výpravě, tak v repertoáru,“ řekl Vojtěch Dyk.

„Právě ta jednoduchost sdělování mi ve dnešní době chybí, všechno je zanesené takovým mediálním bahnem a my chceme tohle bahno rozvířit a postavit  proti němu jasnou a čistou zprávu. Vracíme se k atmosféře 60. let, která podle nás právě tohle nabízela.“

Proto bude nový repertoár, tvořený především autorskými  skladbami, ale i největšími světovými hity v novém aranžmá pro B-Side Band, hodně taneční a zpěvák nevylučuje rovněž taneční číslo. „Rádi bychom také vzpomněli zařazením dvou písniček desáté výročí úmrtí Karla Černocha,“ dodal.

„Pro mě osobně je to i taková velká oslava desátých narozenin B-Side Bandu, které v této sezóně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta. Proto bude návštěvníkům k dispozici i CD, které mapuje uplynulou dekádu kapely a její vystoupení nejen s Vojtěchem Dykem, ale i s řadou hostů, jako jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová nebo zahraniční superstar jako držitelé Grammy Kurt Elling či New York Voices nebo trio The Puppini Sisters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků