Hlavní obsah
Vladimír Darjanin stojí v čele Dvořákovy Prahy už tři roky. Foto: ČTK

Vladimír Darjanin: Získáváme na prestiži

Festival Dvořákova Praha získává stále větší respekt a ohlasy. Svědčí o tom zájem a vysoká účast návštěvníků. Festival začíná v pátek 20. 8. a je nabitý bohatým programem. Pořadatelé prozradili, že pro příští ročník se chystá mnoho změn.

Vladimír Darjanin stojí v čele Dvořákovy Prahy už tři roky. Foto: ČTK
Vladimír Darjanin: Získáváme na prestiži

Dvořákova Praha, která začíná 20. 8., je mladý festival. Jak se liší třetí ročník od dvou předcházejících?

Od začátku jsme si předsevzali určitá kritéria. Postupně je plníme a každý rok v rámci inovace něco přidáme. Letos to jsou hvězdy na Mánesově mostě a komorní koncerty v Českém muzeu hudby.

Jak se osvědčilo loňské zavedení ceny Antonína Dvořáka?

Myslím, že velmi. Festival dostal další rozměr a získal na určité prestiži nejenom doma, ale také v zahraničí. Letos cenu získal klavírista profesor Ivan Moravec. Jsem tomu velmi rád.

Co byste vyzdvihl z programu letošního ročníku?

Já se těším na všechny koncerty, které máme na programu. Velmi se těším na interpretace Dvořákovy hudby v podání Budapešťského festivalového orchestru, salcburského Hagenova kvarteta nebo Královské vlámské filharmonie z Belgie a také na koncert rakouské Cameraty Salzburg s čistě mozartovským programem a s naší sólistkou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou.

Připravujete nějaké novinky na příští ročník festivalu?

Přirozeně ano. Nejdůležitější novinkou bude posun festivalu do září. V roce 2011 začneme 8. září, tedy v den narození Antonína Dvořáka. Dramaturgie příštího ročníku bude ovlivněna i 170. výročím narození tohoto největšího českého skladatele. Máme samozřejmě připravený už téměř celý program, ale to prozradíme příště. Děkujeme všem návštěvníkům za zájem o festival Dvořákova Praha, který si rok od roku získává stále věští respekt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků