Hlavní obsah

Vítězka americké "superstar" nabízí jen stokrát omletá klišé

Mladičká zpěvačka Jordin Sparksová vyhrála soutěž American Idol (americkou verzi Superstar) a v důsledku toho přichází její bezejmenný debut s velkým popraskem do celosvětové distribuce. Už tušíte, že jde o další zbytečnou desku? Bod pro vás, je to tak.

Vítězka americké "superstar" nabízí jen stokrát omletá klišé

Sympatická Jordin pro nás přichystala extrémní dávku klišé, jak po textové stránce, která rozebírá život z pohledu sedmnáctileté autorky, tak po hudební. CD vzniklo podle receptu smotat všechno se vším, co zrovna frčí, a následně vyhladit zvuk, aby byl stoprocentně přijatelný pro komerční rádia.

Výsledkem je stoprocentní nuda. Jordin spojuje popové balady s opatrně naznačovaným R'n'B a občas zabloudí do hip-hopu. Většinou je to ale čistá diskotéka, špatně a nechytlavě udělaná. Jediné, co jí drží nad vodou, je jakž takž slušný hlas, který ale vznik desky neospravedlňuje.

Tato mizerná kopie Beyoncé/Britney Spears se bude prodávat pravděpodobně tak tři měsíce, pak se na ni zapomene a na podzim jí najdete v supermarketu přilepenou k margarínu pod cedulkou "výhodná cena".

Jordin Sparks: Jordin Sparks, Sony Music 2009 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků