Hlavní obsah

Viktor Preiss má zdravotní potíže, zrušil premiéru

Herec Viktor Preiss odstoupil z příprav inscenace hry Joe Penhalla Dumb Show v pražském Divadle Ungelt. Premiéra měla být tento čtvrtek. Důvodem jsou hercovy zdravotní potíže.

Viktor Preiss má zdravotní potíže, zrušil premiéru

"Je mi to velmi líto, protože příprava nebyla poznámenána žádnými rozpory a vše nasvědčovalo, že vznikne další krásná herecká inscenace," řekl Právu ředitel Ungeltu Milan Hein.

"Viktor Preiss mi sdělil, že inscenaci opouští z osobních důvodů a vnitřních problémů. Herci jsou křehká stvoření, takže to chápu. Na druhé straně musím požadovat alespoň částečnou náhradu nákladů na inscenaci, tj. na zaplacení autorských práv, kostýmů, scény a odvolaných představení. Je mi to nepříjemné, ale Ungelt je soukromé divadlo a nemám jinou možnost," dodal Hein.

Podle předběžných odhadů může částka činit až několik set tisíc korun. V inscenaci, kterou zkoušel režisér Lukáš Hlavica, měl hrát Preiss spolu se svým synem Martinem a Lucií Vondráčkovou. "Viktor mi sám nabídl, abych inscenaci přeobsadil, ale to se mi nezdá možné. Ungelt je divadlo postavené na konkrétních hercích v rolích pro ně vybraných, takže o přeobsazení neuvažuji," řekl dále Hein. Podle informací Práva skončil Viktor Preiss s psychickými i fyzickými problémy v nemocničním ošetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků