Hlavní obsah

Václav Marhoul chystá filmovou verzi bestselleru Nabarvené ptáče

Režisér, scenárista a producent Václav Marhoul oznámil, že předlohou jeho nového celovečerního filmu bude světoznámý bestseller amerického autora Jerzyho Kosińského Nabarvené ptáče.

Václav Marhoul chystá filmovou verzi bestselleru Nabarvené ptáče

"Román Nabarvené ptáče mě zasáhl natolik, že jsem se po dokončení celovečerního filmu Tobruk před dvěma lety rozhodl vyvinout veškeré úsilí a um na to, abych získal filmová práva právě k tomuto dílu. To se nakonec podařilo," konstatoval Marhoul v tiskové zprávě. Samotné "pátrání" po tom, kdo práva po spisovatelově smrti a posléze i úmrtí jeho druhé ženy spravuje, mu prý zabralo osm měsíců.

Dalších 14 měsíců pak trvalo složité vyjednávání s chicagským nakladatelstvím Spertus College of Judaica. Toto úsilí bylo nakonec dovršeno podpisem opční smlouvy, kterou obě strany před pár dny společně uzavřely.

Nabarvené ptáče reprezentuje ve světové literatuře zásadní text, co se týká reakce na události židovského holocaustu. Přestože samotné dílo od svého vydání způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu světového ohlasu i mnoha prestižních literárních cen. Jerzy Kosiński napsal dvanáct románů, z nichž dva se staly světovou klasikou. Prvním a nejznámějším dílem je právě román Nabarvené ptáče (The Painted Bird, 1965). Druhým byl pak román Byl jsem při tom (Being there, 1971), v jehož filmovém ztvárnění se v hlavní roli objevil Peter Sellers. Snímek byl v roce 1979 nominován na Oscara v kategorii nejlepší film.

"Nabarvené ptáče bude složitý projekt po všech stránkách, které si lze vůbec představit. Každopádně vše teprve začíná - samozřejmě psaním první verze samotného scénáře," dodal Marhoul.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků