Hlavní obsah
Demonstranti vyrazili na pochod do Washingtonu. Foto: Reuters

V USA připravují hudební album na podporu hnutí Wall Street

Hudební skupina Crosby a Nash, či zpěvačky Yoko Ono, Debbie Harryová a zpěváci Jackson Browne či Willie Nelson se objeví na hudební nosiči Occupy This Album (Okupujte toto album), které bude podporovat hnutí Okupujte Wall Street, protestující proti ekonomické nerovnosti. Oznámila to PR agentura Workhouse.

Demonstranti vyrazili na pochod do Washingtonu. Foto: Reuters
V USA připravují hudební album na podporu hnutí Wall Street

Podle ní album vyjde na jaře a má dát celému hnutí "hudební hlas a následně finanční podporu, která by napomohla jeho pokračování". Desku organizuje skupina Music for Occupy. Podílí se na ní i řada dalších umělců jako skupina Third Eye Blind, kytarista Tom Morello, duo Thievery Corporation, kytarista a zpěvák Warren Haynes nebo rapper Immortal Technique.

Hnutí Okupujte Wall Street vzniklo loni v září v New Yorku a postupně se rozšířilo do dalších měst v Americe i jinde ve světě. V jejích parcích nebo na náměstích vyrostly stanové tábory hnutí stoupenců, ale policie je pak začala likvidovat.

Demonstrantům vadí rostoucí ekonomická nerovnost a tvrdí, že nejbohatší jedno procento Američanů má nepoměrně větší příjmy než ostatní. Protestují také proti tomu, že banky zachráněné miliardami státních peněz mají opět velké zisky, zatímco průměrní Američané se stále potýkají s nezaměstnaností a dalšími důsledky krize.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků