Hlavní obsah

V New Yorku zavedli pouliční automaty na prodej mp3 a filmů

Pokud obyvatel New Yorku cestou do práce zjistí, že si zapomněl stáhnout do mp3 přehrávače album, na které zrovna dostal chuť, už nemusí čekat, až se dostane k internetu. Právě tam spustili síť automatických kiosků s hudbou a filmy.

V New Yorku zavedli pouliční automaty na prodej mp3 a filmů

Síť firmy MOD Systems se jmenuje Download2Go a můžete si u nich zakoupit jednotlivé písničky nebo alba a filmy, přetáhnout je na paměťovou kartu, audio či video přehrávač či mobil přes USB. Soubory se platí kartou, jsou bez ochrany a lze je přehrávat na nejrůznějších kapesních přístrojích a počítačích PC i Mac.

Vypadá to sice méně moderně než přímé stahování do mobilních přístrojů, jenže jak poznamenává komentář magazínu Rollingstone, internet v mobilu není zrovna zadarmo a navíc často selhává ve venkovských oblastech nebo v přetížených velkoměstech. Automaty jsou podle údajů výrobce velice rychlé. Celý film prý můžete mít i za dvě minuty.

Bangkok předběhl New York

Myšlenka na pouliční prodej mp3 však zdaleka není nová. Už pár let se můžete setkávat s prodavači empétrojek, pochopitelně nelegálních, např. v ulicích thajského Bangkoku.

Tamní podnikatelé si vytáhnou počítač na ulici pomocí prodlužovačky a na místě stáhnou a prodávají turistům velmi levně cokoliv, o co si řeknou. Konkurují tak kamenným obchodům, které prodávají v přepočtu za několik desetikorun podezřelá CD rovněž nelegálního původu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků