Hlavní obsah

V Malajsii je Cohenův film Bruno zakázán kvůli homosexuálním scénám

Malajsie zakázala americký filmový trhák Bruno komika Sachi Barona Cohena, protože zobrazuje život gaye a obsahuje homosexuální scény. V úterý 29. září to oznámili malajsijští oficiální činitelé, které cituje agentura AP.

V Malajsii je Cohenův film Bruno zakázán kvůli homosexuálním scénám

Film Bruno, který následuje po filmovém hitu Barona Cohena Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006), se točí kolem dobrodružství extravagantního homosexuálního módního novináře v Rakousku.

Činitelka malajsijské filmové cenzurní komise, která si nepřála být jmenována, uvedla, že film byl shledán nepřijatelným kvůli svému příběhu, urážlivému jazyku, vtipům a peprné povaze. "Je zakázaný, protože příběh je založen na životě gaye... a je v něm spousta sexuálních scén," řekla cenzorka. "Je v rozporu s naší kulturou."

Převážně muslimská Malajsie, kde žije 28 miliónů lidí, má přísné zákony na ochranu veřejné morálky včetně těch, které se vztahují na zábavní průmysl. Trestný je v zemi i homosexuální pohlavní styk, tedy "tělesný styk proti řádu přírody", který může odsouzenému vynést až dvacet let vězení a bičování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků