Hlavní obsah

V Lucerně zahraje hvězda rock´n´rollu Bo Diddley

Po Chuckovi Berrym a Jerry Lee Lewisovi vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 21. dubna další hvězda rock´n rollu, který letos slaví padesát let. Autor hitů Who Do You Love, Mona a Not Fade Away kytarista Bo Diddley patří k nejvýznamnějším stylotvorným hráčům.

V Lucerně zahraje hvězda rock´n´rollu Bo Diddley

K Bo Diddleymu, který hraje na typickou čtvercovou kytaru, se hlásila nejen další hvězda rock´n´rollu Buddy Holy a Rolling Stones, které ovlivnil v počátcích jejich kariéry, ale v osmdesátých letech i kytarová kapela Jesus And Mary Chain či přední představitelé psychobilly Gun Club.

Svou první nahrávku Diddley,vlastním jménem Ellis McDaniels (1928) pořídil v roce 1955. Jamoval v chicagském studiu Phila Chesse, a ten byl tak nadšen jeho stylem, že ho hned nechal natočit singl s písněmi Bo Diddley a I Am A Man. Diddley je také autorem písně Say Man, která se stala jednou z prvních rockových instrumentálek, které uspěkly v hitparádě.

Diddleyho, který je s Chuckem Berrym jednou z mála černošských hvězd stylu, na koncertě doprovodí kapela baskytaristky Debby Hastings, se kterou již léta spolupracuje.

Jako předkapela se představí bluesman Stan the Man se svým souborem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků