Hlavní obsah
Chorály a skandování fotbalových fanoušků inspirovalo Jocelyn Pookovou ke zkomponování opery Ingerland. Foto: Reuters

V Londýně zkoušejí operu o fotbalových fanoušcích Ingerland

Svět fotbalových fanoušků mapuje krátká opera Ingerland, kterou během června uvede Královská opera v londýnské Covent Garden. Ingerland je součástí produkce tří krátkých děl, jimiž se zřejmě nejslavnější britská opera zaměřuje na současná témata a vychází vstříc novému publiku.

Chorály a skandování fotbalových fanoušků inspirovalo Jocelyn Pookovou ke zkomponování opery Ingerland. Foto: Reuters
V Londýně zkoušejí operu o fotbalových fanoušcích Ingerland

Slovem Ingerland označují fotbaloví fanoušci svůj národní tým (fonetický přepis skandovaného England). Autorka stejnojmenné opery Jocelyn Pooková, která bydlí nedaleko stadionu Arsenalu v Londýně, se inspirovala právě fanoušky a především jejich pokřiky a chorály.

Hučení a skandování

"Často slyším ze stadionu vzdálené burácení hlasů. Tisíce lidí zpívají s nadšením a zaujetím, jaké se jen zřídka slyší mimo koncertní sály," řekla Pooková o inspiraci ke své opeře, v níž použila fragmenty zpěvu fanoušků i jejich hučení a skandování.

Komponování opery, kterou provázejí video záběry z rozhovorů s fanoušky, jí prý umožnilo zabývat se nejen dramatem kolem hry, ale i tématy, jako jsou rituály, trans, uctívání, identita i vzrušené emoce.

Kromě toho ale nechybí ani manželky a přítelkyně hráčů, které ve sboru zvažují, zda podstoupit plastiku či zda jsou jim jejich partneři věrní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků