Hlavní obsah
Sira Robina hraje Roman Říčař. Foto: Divadlo F.X. Šaldy

V Liberci chystají Monty Pythony

Muzikál Spamalot od Monty Pythonů se dočká premiéry v libereckém Divadle F. X. Šaldy 25. dubna. Donedávna se hrál v londýnském West Endu, kde účinkovali i Michael Palin a Eric Idle.

Sira Robina hraje Roman Říčař. Foto: Divadlo F.X. Šaldy
V Liberci chystají Monty Pythony

Autorem úspěšné hudební komedie je člen Monty Pythonů Eric Idle. Představení založil na kultovním filmu Monty Python a Svatý grál, parodii o skupině rytířů hledajících Svatý grál. Spamalot si také rád utahuje z broadwayských muzikálů včetně legendárních děl Andrewa Lloyda Webbera. Premiéra se odehrála na Broadwayi v roce 2005 a hra získala tři ceny Tony.

V Liberci režíruje Spamalot Petr Palouš, autorem překladu je Adam Novák. Hudbu připravil Dalibor Tuž, kostýmy Jitka Moravcová, choreografii Martin Pacek a dramaturgii Tomáš Syrovátka.

Karolína Baranová

Foto: Divadlo F.X. Šaldy

V hlavních rolích se jako Král Artuš představí Zdeněk Kupka, jako Sir Robin Roman Říčař, jako Sir Lancelot Michal Maléř a jako Sir Galahad Martin Polách. Dále hrají Jakub Albrecht, Jaroslav Slánský, Karolína Baranová, Věra Poláchová, Martin Stránský, Markéta Coufalová nebo Veronika Korytářová.

Komická skupina Monty Pythonů proslula jak krátkými skeči, tak celovečerními filmy jako Monty Python a Svatý grál, Život Briana a Monty Pythonův smysl života. V sedmdesátých a osmdesátých letech pobuřovala veřejné mínění – třeba Život Briana parodoval historii křesťanství a církev proti němu svého času ostře vystupovala, dokonce byl v několika zemích zakázán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků