Hlavní obsah
Prago Union budou reprezentovat českou scénu. Foto: Beats for Love

V Hradci Králové začal Hip Hop Kemp

Na letišti v Hradci Králové začal ve středu 14. srpna hlavní program 18. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Akce, která vyvrcholí v noci na neděli, nabídne vystoupení několika stovek hudebníků. Jde o největší hiphopovou přehlídku ve střední a východní Evropě.

Prago Union budou reprezentovat českou scénu. Foto: Beats for Love
V Hradci Králové začal Hip Hop Kemp

Na festivalu se jako hlavní hvězdy představí například američtí rapeři Freddie Gibbs, Tech N9ne, Masego, dvojice EarthGang či Token, přezdívaný nový Eminem. Z Francie přijede parta Hocus Pocus.

Opět dorazí i slovenský Kontrafakt, který zatím nevynechal žádný z ročníků festivalu. Z českých interpretů se představí například Smack, Prago Union, Rest & DJ Herby, Pio Squad.

Loňský ročník festivalu přilákal na hradecké letiště více než 16 tisíc příznivců hiphopové kultury. Značná část návštěvníků přijíždí do Hradce Králové ze zahraničí, zejména z Polska, Německa, Nizozemska a Slovenska.

První ročník festivalu Hip Hop Kemp se konal v roce 2002 v Pardubicích, po dvou letech organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Kvůli velkému zájmu návštěvníků ale areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků