Hlavní obsah

U2: Za 18 měsíců přijde nová deska a také revoluce v prodeji hudby

Frontman U2 Bono slibuje příchod údajně „revolučního způsobu“ prodeje hudby ve spolupráci s firmou Apple. Současně oznámil krátce po vydání novinky Songs of Innocence další album.

U2: Za 18 měsíců přijde nová deska a také revoluce v prodeji hudby

Revoluce nás má čekat asi za 18 měsíců, stejně jako album, přislíbil Bono. Neznámý formát má být „neodolatelně vzrušující” a fanoušky prý zase přiměje ke kupování hudby.

Zpěvák jej popsal jako audiovizuální interaktivní formát, který se nedá kopírovat a vrátí do hry i výtvarnou část alba. Budeme si prý moci hrát s texty a uvidíme i fotky, které jsme ještě nikdy neviděli. Podobná nadšená prohlášení jsme už slyšeli v posledních letech mnohokrát a zejména v ČR všechny projekty na legální prodej digitální hudby dříve či později krachují.

U2 se postarali o rozruch, když začátkem září dali celé nové album Songs of Innocence k poslechu na internetové stránky iTunes, i když je oficiální fyzické vydání desky stanoveno až na 13. října. Pořádně tím naštvali prodejce CD, kteří tím pravděpodobně přišli o velkou část zisku z titulu, který mohl být komerčním hitem roku.

Podle nich rozdávání stovek miliónů alb devalvuje hudbu a riskují, že ztratí přízeň 60 % populace, která není zákazníky iTunes. Poklesl i prodej starších desek U2.

Stěžují si ale nejen obchodníci. Zákazníci iTunes se nestačili divit, když se jim automaticky stáhlo album U2, aniž by o to stáli. Až později firma nabídla program, který po jednom kliku album odstranil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků