Hlavní obsah
Zleva: Pavla Tomicová, Alena Mihulová a Klára Melíšková Foto: Česká televize

Trapný padesátky budou komedie, slibuje ČT

Seriál o třech ženách, které se vyrovnávají se stárnutím, točí režisér Michal Vajdička, umělecký šéf Dejvického divadla, podle scénáře Ireny Obermannové. Podle České televize půjde o komedii.

Zleva: Pavla Tomicová, Alena Mihulová a Klára Melíšková Foto: Česká televize
Trapný padesátky budou komedie, slibuje ČT

V hlavních rolích se představí Alena Mihulová, Klára Melíšková a Pavla Tomicová. Zatímco zneuznaná sochařka Ema (Tomicová) nemá ani korunu, bývalá televizní „rosnička“ Mia (Melíšková) sice hladem netrpí, ale nedovede si přiznat, že její sláva skončila. Anči (Mihulová) zase věřila, že našla ideálního manžela, ale skončilo to rozvodem.

„Anička ze začátku vypadá jako hospodyňka z reklamy na kypřicí prášek. Na konci je z ní ale silná žena pevně stojící na vlastních nohách. To je pro mě nejsilnější motiv celého jejího příběhu. A pro mě je to důvod dát do postavy ze sebe co nejvíce,“ řekla herečka, která obdržela za film Domácí péče cenu mezinárodního filmového festivalu v americkém Palm Springs i nominaci na Českého lva.

Klára Melíšková a Alena Mihulová

Foto: ČT

„Párkrát jsem si připadala jako trapná padesátka – nejdřív jsem se lekla a pak jsem si řekla – tak ať! To je ono! Užiju si to. A jak už je mým zvykem, napsala jsem o tom. Jednotlivé příběhy jsou odposlouchané od mých vrstevnic, které byly z toho nápadu nadšené,“ uvedla autorka scénáře.

Kreativní producentka České televize Alena Müllerová dodala: „Ženy středního věku jsou dnes mnohem mladší a přitažlivější, než tomu bylo dříve. Jen to ještě není všeobecně známo. A právě kvůli tomu vzniká náš provokativní seriál.“

Kromě protagonistek v seriálu vystupuje „sympatický popletený majitel kavárny” nebo „nerudný majitel domu” a klavírista. Toho hraje muzikant a skladatel Emil Viklický, pozorovatel a glosátor útrap všech zúčastněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků