Hlavní obsah

Tom Jones si vyzpíval šlechtický titul

Fenomenální zpívající tygr z Walesu Tom Jones obdržel ve středu šlechtický titul. "Miluji setkání s královnou a vždycky jsem byl royalista," řekl 65letý Jones, syn prostého horníka.

Tom Jones si vyzpíval šlechtický titul

Tom Jones se proslavil už v šedesátých letech chytlavou písničkou It's Not Unusual. Následovaly desítky dalších hitů jako Green Green Grass of Home, I Can´t Stop Loving You, I am Coming Home, Help Yourself, She's a Lady, nebo v poslední době Sex Bomb.

Pro milióny lidí je stárnoucí Jones stále sexsymbolem. Jeho největší přínos není ve skládání nebo v tom, že by objevoval nové směry. U Jonese je podstatná interpretace, dokáže téměř jakoukoliv písničku předělat v nálož nabitou sexy energií. Se svým charakteristickým vzdycháním, hekáním a hlubokým bručením přivádí do varu další a další generace fanoušků.

V popularitě mu hodně pomohla i deska Reload z roku 1999, kterou natočil s mladými skupinami a přesvědčil svět, že ještě nepatří do starého železa. Z ní pochází třeba Mama Told me Not To come, Sex Bomb nebo velmi rozporuplná, ale zajímavá coververze hitu Are You Gonna Go my Way od Lennyho Kravitze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků