Hlavní obsah
Thin Lizzy Foto: Live Nation

Thin Lizzy chystají po třech dekádách novou desku a jedou do Prahy

Po 29 letech začala slavná irská rocková skupina Thin Lizzy pracovat na studiové desce, uvedl sever NME. Posledním oficiálním albem bylo dosud Thunder and Lightning z roku 1983. Osmnáctého listopadu zahrají v Praze, možná se tak fandové dočkají i nějaké novinky.

Thin Lizzy Foto: Live Nation
Thin Lizzy chystají po třech dekádách novou desku a jedou do Prahy

Jeden z nejstarších členů skupiny, Scott Gorham, uvedl, že ještě tento měsíc zamíří do Los Angeles, aby s kolegy zapracoval na nových písních, a pak přijde studio: "Myslím, že nahrávat začneme v říjnu ve studiu producenta Kevina Shirleyho (producent, jenž dříve spolupracoval třeba s Iron Maiden a Led Zeppelin)".

"Jsme všichni natěšení na novou desku, zvlášť Ricky a Damon, nemůžou se dočkat nahrávání," dodal.

Čeští fanoušci se jich dočkají 18. listopadu v pražské Lucerně. Irská skupina slibuje, že odehraje všechny důležité hity své kariéry, není ovšem jisté, zda budou hrát nové písně. Thin Lizzy stále hrají klasický rock, všeobecně srozumitelný a poměrně staromódní.
Svou dobrou pověst založila skupina na středně tvrdých kytarových riffech, sólování typickém pro 70. léta a melodických refrénech.

The Boys Are Back in Town

K nejslavnějším hitům rockerů z irského Dublinu, kteří začínali už v roce 1969, patří Parisienne Walkways, Dont Believe a Word, The Boys Are Back in Town, Cold Sweat, Bad Reputation nebo Jailbreak.

V 80. letech se skupina začala pomalu rozpadat a zakladatel a zpěvák skupiny Phil Lynott předčasně zemřel. Dnešní line-up tvoří původní členové Scott Gorham, Brian Downey a Darren Wharton plus kytarista Damon Johnson (Alice Cooper, Brother Cane), basista Marco Mendoza (Whitesnake, Ted Nugent) a zpěvák a kytarista Ricky Warwick.

Loni Thin Lizzy odehráli vyprodané turné po Velké Británii a letos koncertovali jako hosté na turné Judas Priest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků