Hlavní obsah
Ostrava 17.3.2017 Strategie města Ostravy pro sport na období 2017 - 2025. Městský stadion - Běžecký pohár. Foto: Josef Zajíc

The Young Gods o Amazonii

Speciální podobu bude mít pondělní vystoupení legendární švýcarské elektronické skupiny The Young Gods v pražské Akropoli. Po jejím boku se objeví antropolog Jeremy Narby. "Je to speciální projekt, který se liší od běžných koncertů," prozradil Novinkám zpěvák Franz Treichler.

Ostrava 17.3.2017 Strategie města Ostravy pro sport na období 2017 - 2025. Městský stadion - Běžecký pohár. Foto: Josef Zajíc
The Young Gods o Amazonii

"Narby hovoří o svých zkušenostech z amazonského pralesa, kde pobýval dva roky. Pak my pět deset minut hrajeme - než se zase vrátí, aby pokračoval," uvedl Treichler a dodal: "Je to velmi intimní, naše hudba je ambientní. Není jako dříve, kdy připomínala erupce vulkánu, i když se v ní objevují i hlučné zvuky, takže nejde o žádnou new age. Prostě je to hudba pro mozek. Vychází hodně z našeho posledního CD Music For The Artificial Clouds, které je ambientní, ale objevují se v ní i terénní nahrávky zvuků z pralesa, zejména hmyzu, které dále elektronicky upravujeme, ale také šamanských zpěvů."

Spolupráce s Narbym Treichlera hodně ovlivnila: "Doprovázel jsem ho do pralesa a poznal velmi odlišný způsob života, který tam vedou původní obyvatelé, aby přežili. A souhlasím s Narbym, že se od těchto lidí můžeme hodně naučit, že se můžeme poučit ze znalostí jejich předků. Narby totiž ukazuje nejen způsob, jakým dělají rozhodnutí, týkající se celé komunity, a jak léčí nemocné. Uvádí také, jak využívají halucinogenních rostlin a jak získávají znalosti přímo z vizí. Vytváří přitom paralelu s posledními objevy molekulární biologie a dědičnosti, což je fascinující teorie."

Treichler považuje společné vystoupení za vzájemné obohacení: "Než nás Narby požádal, abychom ho jednou doprovázeli, tak přednášel jen na univerzitách k vědcům a studentům, kteří měli zájem o antropologii. Na naše společná vystoupení chodí jak fanoušci The Young Gods, kteří se něco dozvědí o obyvatelích Amazonie, tak zájemci o antropologii, kteří se možná poprvé setkají elektronickou hudbou."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků