Hlavní obsah
The Coolers: Vlasta Bucek vlevo, Michal Dvořáček vpravo. Foto: archív kapely, Právo

The Coolers: Točíme klip z videí našich fanoušků

Na desce i koncertech prezentují hudbu, která je sloučeninou několika žánrů: bigbítu, funku, hip-hopu, elektroniky i world music. Podle svých slov se snaží oslovit lidi, kteří se chtějí bavit, i ty, kteří poslouchají muziku pozorně.

The Coolers: Vlasta Bucek vlevo, Michal Dvořáček vpravo. Foto: archív kapely, Právo
The Coolers: Točíme klip z videí našich fanoušků

Letos v létě jste Sázavafest a festival Řev Řevnice otvírali. Vystupovali jste v době, kdy ještě na akci nebylo moc lidí. Má to smysl?

Vlasta Bucek (bicí): Hráli jsme sice první, ale znám spoustu kapel, které se k tomu nedostanou třeba ani po deseti letech. Bereme to tak, že je pro nás malý zázrak na tak významných akcích hrát. Role první kapely se dá zvládnout. Jsme spokojeni, když odcházíme z pódia, lidé pozitivně reagují a my víme, že jsme zahráli tak, jak jsme měli.

Dvořáček: Při koncertu lidi sleduju. Někteří nám moc nerozumějí, někteří se pohupují a v očích vidím, že je to zajímá, no a někdo tancuje od začátku. Na jednom koncertu k nám na pódium přilétl opilý chlap a začal tančit. To byla zvláštní reakce.

Vaše deska vyšla loni. Plánujete už novou?

Bucek: První desku jsme natočili poměrně rychle. Písničky vznikaly v době, kdy ještě kapela neexistovala. Po vydání alba jsem se obával, jestli budeme schopni dát dohromady materiál i na další desku. Teď jsem rád, že celá kapela skládá a nápady přicházejí na svět.

K písničce Let’s Go To The Party chcete natočit klip z šotů, které vám pošlou vaši fanoušci. Co by mělo vzniknout?

Dvořáček: Chtěli bychom spojit jejich home videa a udělat to pro ně zajímavé třeba jen proto, aby se v klipu mohli najít. Samozřejmě ideální – vzhledem k názvu a obsahu písničky – jsou záběry z nějakých party, ale není to podmínkou. Pořád je to otevřené, zatím toho není moc. Až to sesbíráme, pak dáme klip dohromady. Nemáme pro jeho vznik žádný časový horizont.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků