Hlavní obsah
Skupina The Cardigans dosáhla na přelomu devadesátých a nultých let velké popularity. Foto: archiv kapely

The Cardigans vydají alba na vinylech

Příznivci švédské kapely The Cardigans se dočkají vinylové podoby jejích alb. Už 1. února vyjde kompletní diskografie šesti desek právě na černých kotoučích. Na trh se dostanou v původních verzích i ve švédských.

Skupina The Cardigans dosáhla na přelomu devadesátých a nultých let velké popularity. Foto: archiv kapely
The Cardigans vydají alba na vinylech

O mastering alb se postaralo slavné studio Sterling Sound a vinyly budou mít honosnou podobu v klasickém černém provedení.

Páté album skupiny nazvané Long Gone Before Daylight se dokonce dočká uvedení na double LP. Kapela ho chtěla takto zrealizovat již v letech 2003 a 2015, ale musela se spokojit s nižším rozpočtem a nahrávka vyšla jen na jednom vinylu.

The Cardigans vznikli v roce 1992. V jejich čele stojí zpěvačka Nina Perssonová. Následně vydali pět úspěšných alb, z nichž první Emmerdale vyšlo v roce 1994. V letech 2007 až 2011 kapela neexistovala.

Od té doby sporadicky koncertuje, nicméně není jasné, jestli ještě někdy vydá novou desku. Její zatím poslední kolekce Super Extra Gravity vyšla v roce 2005.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků