Hlavní obsah
Petr Kostka, držitel Thálie za celoživotní mistrovství v činohře Foto: Petr Hloušek, Právo

Thálie se přesunou na podzim

Tradiční herecké ceny Thálie se letos na jaře předávat nebudou. Ceremoniál se bude konat na podzim, oznámila Herecká asociace.

Petr Kostka, držitel Thálie za celoživotní mistrovství v činohře Foto: Petr Hloušek, Právo
Thálie se přesunou na podzim

„Termín bude přesunut na podzim, v březnu k tomu ještě bude tisková konference,“ sdělila Novinkám Martina Němečková z Herecké asociace.

Termín Thálií byl blízko Českých lvů a dalších cen a podzimní termín tak bude vhodnější. Porota letos bude předávat ceny za rok a půl. Poté se už budou dávat pravidelně, vždy za divadelní sezonu, ne za kalendářní rok.

Thálie jsou udělovány interpretovi a interpretce ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečně-dramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebně-dramatickém žánru.

O laureátech výročních Cen Thálie rozhoduje Kolegium pro udílení Cen Thálie jmenované prezidiem Herecké asociace. Členové Kolegia vybírají z finálních nominací čtyř odborných porot tajným hlasováním. Rozhodují se na základě vlastních diváckých zážitků z představení, v nichž účinkují interpreti, kteří se dostali do užšího výběru. Za asistence notáře jsou obálky s hlasy jednotlivých členů Kolegia otevřeny až v den vyhlašování cen. Při rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy Kolegia.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků