Hlavní obsah
Foto: Zlínský zámek

Televizní ceny Elsa předají Gott, Langerová i Šebrle

Zpěváci Karel Gott a Aneta Langerová, desetibojař Roman Šebrle či hokejista Patrik Eliáš a další známé osobnosti předají v sobotu večer v pražské Lucerně poprvé Televizní ceny Elsa.

Foto: Zlínský zámek
Televizní ceny Elsa předají Gott, Langerová i Šebrle

"Předány budou ceny v třinácti kategoriích. Je to cena pro všechny televize, ať se to někomu líbí, nebo ne," informoval na páteční tiskové konferenci předseda akademie Petr Vachler.

Čtrnáctou kategorií se stane nejsledovanější divácký pořad. "Ten ale sošku nedostane. Vybírali jsme díla z původní dramatické tvorby včetně původních českých filmů. Prostě dílo, které je tvůrčí, nikoliv například sportovní přenos. A vítěz je velmi překvapivý," tvrdil Vachler.

Porota a propozice

Ceny - soška autora Michala Gabriela v podobě ženy nasazující si masku lvice- uděluje porota složená z členů České filmové a televizní akademie (ČFTA) a zástupců médií. Převezmou ji vítězní interpreti a pořady, vzešlé z nominací členů akademie.

Soutěžit mohly pořady uvedené na obrazovkách domácích TV stanicích. od září 2003 do konce letošního srpna na Přímý přenos vysílá v sobotu od 20.00 hodin program ČT 1, večer moderují mladí herci Tomáš Matonoha a Marek Daniel.

Z 39 nominací jich má nejvíc (35) Česká televize, jednu nominací dostal kanál HBO (Konference ve Wannsee) a tři Nova (Tele tele, Na vlastní oči a seriál 24 hodin).

Výhrady Novy

Nova však má k soutěži výhrady."Nominace považujeme za nekorektní. Proti soutěži jako takové nic nemáme, ale zúčastníme se jí teprve tehdy, až budou vymezeny žánrové kategorie," řekl generální ředitel Novy Petr Dvořák 14. října Právu. [celý článek]

"Máme potvrzeno, že přijdou i lidé, kteří pracují na Nově. Například Veronika Žilková a její kolegové z Tele tele," poznamenal Vachler. Žilková je rovněž členkou ČFTA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků