Hlavní obsah
Stará lávka z r. 1959 Foto: Antonín Šácha

Také jste milovali starší dámu?

Mnohému pubertě již dávno odrostlému muži možná americký film Cucák připomene ty žhavé noci, kdy sám pod peřinou (nejen) snil o zralé krásce, ať to byla učitelka tělocviku, mámina kámoška nebo jen ta, co s ní jezdil autobusem.

Stará lávka z r. 1959 Foto: Antonín Šácha
Také jste milovali starší dámu?

Šestnáctiletý hrdina filmu režiséra Garyho Winicka snil o nevlastní matce, a protože ji hraje Sigourney Weaverová, docela se tomu dá věřit. Holky ze třídy ho nepřitahovaly, a tak se rozhodl veden hormony i důvodným podezřením, že přepracovaný otec svou partnerku poněkud zanedbává, při nejbližší cestě domů (na Den díkůvzdání) ji svou roztouženou mužností oblažit. Jak se to pak všechno vyvinulo, se nechte překvapit...

Film, který Winick natočil na digitální kameru za čtrnáct dní a nějakých 150 000 dolarů, naštěstí není psychologickou sondou do nitra dospívajících, ale prostě jen takovou historkou, která se může odehrát takhle nebo jakkoliv jinak. A netrvá ani hodinu a půl.

Díky tomu se na něj dá bez podstatnější újmy na zdraví dívat. Jeho úžasný úspěch na loňském festivalu Sundance, kde dostal cenu za režii, je přesto poněkud překvapivý: do Absolventa má stejně daleko jako jeho představitel Aaron Stanford do Dustina Hoffmana.

Cucák, USA, 2002, Režie: Gary Winick, Scénář: Heather McGowanová a Niels Mueller, Kamera: Hubert Taczanowski, Hrají: Aaron Stanford, Sigourney Weaverová, Bebe Neuwirthová, John Rotter a další

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků