Hlavní obsah

Tak trochu tvrdší banjo band

Americký muzikant Danny Barnes si na svých Myspace stránkách napsal do kolonky genre "country". Tím možná nechtěně způsobí šok posluchačům, kteří očekávají halekání a táhlou havajskou kytaru, protože tradiční "kotlík" Barnesovi až tak moc neříká.

Tak trochu tvrdší banjo band

Barnes má rád bendžo, ale nebaví ho hrát lidovky a protože má za sebou i punkové období, vyústila jeho sedmá deska Pizza Box v nezařaditelné freak-folk-rockové cosi.

Očesané bendžové folk songy kombinuje s téměř metalovými (Road), přiznává se i k blues (Misty Swan) a jeho hravost se enormně vyřádila v tracku Bone nebo Sleep, kde  kombinuje elektronické rytmy a prvky folku a country.

To mu však nebrání občas zahrát běžnou jižanskou baladu (Overdue, Broken Clock) a zatesknit si jako sentimentální americký venkovan. Balady mohou i nudit, ne všechno na albu Pizza Box je zlato, nicméně na dobrých 65 % to stačí.

Celkové hodnocení: 65 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků