Hlavní obsah
Glenn Miller Orchestra Foto: Archiv, Novinky

Swingový Glenn Miller Orchestra se vrací do Prahy

Jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, Glenn Miller Orchestra, se po více než roce vrátí do Prahy. 9. ledna 2010 uvede v Obecním domě pod vedením kapelníka Wila Saldena program nazvaný Evening of Swing and Elegance.

Glenn Miller Orchestra Foto: Archiv, Novinky
Swingový Glenn Miller Orchestra se vrací do Prahy

Koncert je složený z nejznámějších swingových a jazzových skladeb nejen z dílny svého zakladatele Glenna Millera, ale i od dalších amerických legend tohoto žánru ze 40. až 80. let minulého století.

Členy orchestru jsou vynikající hudebníci a sólisté, v jejich koncertech ale nechybí humor a vytříbená elegance. Historie tělesa sahá do třicátých let minulého století.  Glenn Miller se brzy po založení orchestru stal hvězdou tehdejší hudby a jeho skladby jako In the Mood, Pennsylvania 6-500, String of Pearls či Moonlight Serenade hrály mnohé rozhlasové stanice.

Vstupenky na koncert, který byl v Praze naposledy zcela vyprodaný, jsou k dostání v síti Ticketstream od 590 do 1690 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků