Hlavní obsah

Svoboda je nejprodávanější

Dvojalbum nazvané 65 se staršími nahrávkami největších hitů nedávno zesnulého skladatele Karla Svobody se v předchozím týdnu vyšplhalo do čela domácího žebříčku nejprodávanějších desek. Druhá příčka patří novému soundtracku k filmu režisérky Mirjam Landové Kvaska, k němuž hudbu napsal její manžel Daniel Landa. Třetí místo patřilo opět Svobodovi a jeho dalšímu hitovému výběru Nechte zvony znít.

Svoboda je nejprodávanější

Zájem posluchačů o Svobodovy písně vyvolala koncem ledna jeho sebevražda, která se v únoru stala hlavní událostí pro český bulvární tisk. "Od smrti Karla Svobody se prodalo celkem 9500 kusů alba," řekl  Zdeněk Brouček z firmy Supraphon, která profilové dvojalbum nazvané 65 vydala již v roce 2003 k příležitosti skladatelových 65. narozenin. Celkem se dosud prodalo 43 000 kusů alba.

Lidé ve větším množství kupují také DVD se záznamem koncertu, na němž Svoboda rovněž v listopadu 2003 se svými kolegy a přáteli oslavil v pražské Lucerně 65. narozeniny. Nabídku Svobodových nahrávek na českém trhu v příštích dnech obohatí ještě firma Universal, která na 19. března naplánovala vydání dvojalba nazvaného 40 největších hitů z filmů a TV. Na kompilaci nebudou chybět například skladby z filmů Noc na Karlštejně, Tři oříšky pro Popelku a Jak se budí princezny či písně ze seriálů Cirkus Humberto a Včelka Mája.

V první desítce i Kabát, Radůza a Madonna

Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) na svých internetových stránkách dále uvedla, že pětici nejprodávanějších desek uzavřela alba Corrida kapely Kabát a koncertní nahrávka americké zpěvačky Madonny z jejího loňského světového turné Confessions Tour vydaná společně s DVD.

V první desítce se dále umístily nahrávky písničkářky Radůzy, album autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček i debut zpěvačky Ewy Farné. Mezi dvacet nejprodávanějších titulů se z domácí scény dostalo také další album Karla Svobody i desky Michala Davida, Hany Hegerové, Lucie Vondráčkové, kapely Divokej Bill a Jaromíra Nohavici. Ze zahraniční produkce se dále nejlépe prodávala alba Norah Jonesové, Nelly Furtadové, Elánu, U2 a dva tituly skupiny Peha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků