Hlavní obsah
Sopranistka Sumi Jo na tiskové konferenci v Praze. Foto: Petr Hloušek , Právo

Sumi Jo zahájí krumlovské svátky hudby

Operním galakoncertem jihokorejské sopranistky Sumi Jo začíná v pátek večer v Českém Krumlově 24. ročník hudebního festivalu, který potrvá do 8. srpna.

Sopranistka Sumi Jo na tiskové konferenci v Praze. Foto: Petr Hloušek , Právo
Sumi Jo zahájí krumlovské svátky hudby

Včera se sympatická pěvkyně představila na tiskové konferenci v Praze, kde spolu s ní na otázky odpovídal i její italský kolega, tenorista Danilo Formaggia, jenž na koncertě také vystoupí.

„Snažila jsem se zvolit takový program, s nímž bych před publikem procestovala celý svět,“ vysvětlila pěvkyně, jež před lety již v Česku vystoupila na festivalu Smetanova operní Litomyšl.

„Program bude vycházet z děl italského a francouzského repertoáru. Francouzskou hudbu mám vůbec nejraději,“ dodala Sumi Jo. „ Z české zpívám ráda Dvořákovy písně jako Když mne stará matka,“ říká pěvkyně, která často zpívala i při slavnostních příležitostech, jakými jsou olympijské hry či mistrovství světa v kopané.

„Sport i hudba jsou dvě přísady našich životů, které mají mnoho společného v tom, že přinášejí lidem potěšení,“ vysvětluje.

S Formaggiou se setkává poprvé, ale určitě si prý budou rozumět. Kromě hudby je totiž spojuje i láska k domácím zvířatům. „Mám doma dva psy, založila jsem dokonce v Koreji výcvikové centrum pro psy a kočky a někdy z legrace říkám, že kdybych nebyla pěvkyní, určitě bych byla veterinářkou,“ směje se Sumi Jo.

Současnou pozici v operním světě si vydobyla díky pěvecké virtuozitě, zabarvení hlasu a muzikálnosti. Studovala v rodném Soulu a v Římě, kde dnes žije. Její barevný koloraturní soprán zazněl i v belcantových úlohách Rossiniho či Auberovy opery. Na galakoncertech zpívala i s Andreou Bocellim a Dmitrijem Hvorostovským.

Na dnešním koncertu v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově oba zpěváky doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený Petrem Vronským.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků