Hlavní obsah
Návštěvníci se budou na výstavě Pixaru jistě dobře bavit. Foto: archiv výstavy

Studio Pixar bude vystavovat v Praze

Nejznámější animační studio světa bude vystavovat v Praze. Od 15. února do 26. května letošního roku se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční výstava Pixar - 30 let animace. Představí historii i současnost studia, práci nejlepších animátorů, vývoj tvorby populárních postav z filmů i originální skici a postupy.

Návštěvníci se budou na výstavě Pixaru jistě dobře bavit. Foto: archiv výstavy
Studio Pixar bude vystavovat v Praze

Výstava Pixar 30 let animace je oficiální putovní expozicí významného studia, které v roce 1995 uvedlo na plátna kin film Toy Story a přepsalo tak historii animace. V rámci expozice usednou návštěvníci do kinosálu nazvaném Artscape, v němž zhlédnou speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkají nejznámější charaktery, které pod hlavičkou Pixaru vznikly.

Lákadlem bude také speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo před zraky diváků. Pro školní výpravy bude připraven speciální tištěný průvodce výstavou, který bude volně ke stažení na webových stránkách www.pixarexhibition.cz. Pořadatelé chystají také interaktivní část výstavy.

„V rámci interaktivní části výstavy nabídneme pohled na principy animovaného filmu. Návštěvníkům hravým způsobem vizualizujeme a zprostředkujeme principy animace, seznámíme například s pravidly barevnosti filmů, ale i s nadsázkou, kterou animátoři vkládají do postav pomocí proporcí, emocí a pohybu,“ říká jedna z producentek výstavy, Markéta Matoušková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků