Hlavní obsah
Eva Holubová a Bohumil Klepl jsou protagonisty Líbánek na Jadranu. Foto: Václav Beran

Studio DVA se těší na diváky

Divadlo Studio DVA se rozhodlo obnovit provoz. Od 1. do 24. června uvede patnáct oblíbených titulů. Chce tak dát divákům vědět, že to nevzdali, a hercům a technickému personálu, který je na produkcích finančně závislý, možnost vydělat si.

Eva Holubová a Bohumil Klepl jsou protagonisty Líbánek na Jadranu. Foto: Václav Beran
Studio DVA se těší na diváky

Dodržování hygienických předpisů způsobí, že do velkého sálu s kapacitou 615 míst se vejde pouze 239 lidí. Z tohoto důvodu provozovatel zároveň uvádí, že hrát pro třetinu diváků, tak aby splnil vládní nařízení, je nerentabilní, neekonomické a dlouhodobě neudržitelné. Z téhož důvodu nemůže divadlo aktuálně zařadit do programu všechny hry, zejména velké inscenace a muzikály.

Původně plánované inscenace se přesouvají na nové podzimní termíny. Hrát se bude tedy pouze ve velkém sále na Václavském náměstí a diváci se mohou těšit na tituly Líbánky na Jadranu, Vysavač, Otevřené manželství, Sex pro pokročilé a další.

„Věřím, že jsme se rozhodli správně, a pevně doufám, že lidé přijdou a podpoří nás. Rád bych poděkoval všem divákům za podporu, kterou nám po dobu pandemie vyjadřovali ať už tím, že si nechávali vstupenky na náhradní termíny a nechtěli vracet vstupné, či nás podpořili finančně, anebo tím, že sledovali naše online přenosy Jsme s vámi,“ říká producent divadla Michal Hrubý.

Doufá, že rozvolnění podmínek umožní i uspořádat festival Metropolitní léto hereckých osobností na letních scénách, na kterém by první diváky měli přivítat již 10. června.

Na 15. června je připravena premiéra komedie Petera Quiltera Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků