Hlavní obsah
Miroslav Donutil jako Doktor Martin Foto: Česká televize

Strážmistr z Doktora Martina bude mít vlastní seriál

Česká televize začala natáčet volné pokračování úspěšného seriálu Doktor Martin, který adaptovala podle britského originálu Doc Martin, jehož licenční verze vznikly už v několika evropských zemích.

Miroslav Donutil jako Doktor Martin Foto: Česká televize
Strážmistr z Doktora Martina bude mít vlastní seriál

Poprvé z něj však vzniká spin off, tedy seriál, který pro něj převádí postavu nebo více postav do jiného díla.

Svůj nový komediální titul se čeští tvůrci rozhodli postavit na lehce natvrdlém strážci zákona Topinkovi.

„Postava strážmistra byla jednou z našich nejoblíbenějších v Doktoru Martinovi, a tak nás napadlo napsat původní scénáře s detektivními zápletkami,“ vysvětlil scenárista Štefan Titka.

Strážmistr zaujal jak diváky, tak tvůrce seriálu svým zápalem pro práci, kterou bere jako poslání. Žádný případ pro něj není dost malý na to, aby si nezasloužil pátrání ve velkém stylu.

„Topinka dělá takové koniny, nad kterými zůstává rozum stát, ale je třeba uznat, že se opravdu snaží z čistého srdce,“ poznamenal Jiří Bartoška, který bude hrát majora z ostravské kriminálky.

Diváci se mohou těšit jak na další známé postavy z Protějova v podání Miroslava Donutila, Václava Kopty, Gabriely Marcinkové nebo Tomáše Jeřábka, tak na ty nové – Topinkovu matku si zahraje Veronika Freimanová a jeho partnerku nová pošťačka Jenovéfa Boková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků