Hlavní obsah
Trojice silných hudebních osobností spojila síly. Foto: Live Nation

Štěstí je krásná věc. Müller, Kocáb a Soukup vyjedou společně na turné

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup se vydají na podzim na unikátní společné turné. Jmenuje se Šansony a jiné písně a podstatná část koncertů bude věnována albu V penzionu svět.

Trojice silných hudebních osobností spojila síly. Foto: Live Nation
Štěstí je krásná věc. Müller, Kocáb a Soukup vyjedou společně na turné

Turné navštíví třeba Plzeň, Prahu, Liberec, Ostravu, Olomouc a Brno. Vstupenky budou v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 25. března v 9.00.

V penzionu svět je deska, která už dávno patří do zlatého fondu. Melodie Petra Hapky v osmdesátých letech otextoval Michal Horáček a pak je s různými zpěváky nahráli. Vznikly tak nadčasové hity S cizí ženou v cizím pokoji (Kocáb), Štěstí je krásná věc či Rozeznávám (Müller) a další.

„S tímto nápadem přišel můj manažer a kapelník Juraj Kuchárek a mně se to zdálo jako velmi dobrý nápad. Michaela Kocába si velmi vážím a mám ho rád, stejně jako Ondřeje Soukupa, a upřímně se těším, že spolu strávíme skoro půl roku. Budeme hrát písně z legendárního alba V penzionu svět, u jehož nahrávání jsme se s Michaelem Kocábem poprvé pracovně setkali, ale přidáme i nějaké ověřené ‘vypalovačky‘, které lidé mají rádi. Jako každý rok zazní skladby v jiných verzích i jiných aranžmá. Mám rád, když s písněmi, které jsou ověřenými hity, pracujeme, dolaďujeme je a vždy jsem zvědavý, jak na to lidé zareagují. Zatím to přijímali s nadšením, věřím, že tomu tak bude i tentokrát,” řekl Richard Müller.

Richard Müller

Foto: Universal

„Zvažoval jsem to jen z hlediska časového, protože jsem opravdu velmi zaneprázdněn, a když jsem slyšel, kolik těch koncertů bude, popravdě mě to stále trochu děsí. Z hlediska uměleckého jsem však neváhal ani chvíli - Richard je vynikající umělec a já ho strašně uznávám. Všechny jeho koncerty bývají velkolepé, bude to zážitek i pro mě,” dodal Kocáb.

„S Richardem se známe - nebo spíše neznáme - dobře přes 30 let. Nikdy jsme spolu nic nedělali, ale já mám jeho tvorbu a jeho osobně celý ten dlouhý čas velmi rád. Patří k té inteligentnější části naší společné pop-kultury. Já jsem skladatel, ne ‘performer‘, a tak se naší spolupráce i s Michaelem Kocábem trochu bojím, ale na druhé straně se na ni i velmi těším,” plánuje Ondřej Soukup.

Turné Müller-Kocáb-Soukup

21. 10. 2019 PLZEŇ – DEPO
22. 10. 2019 PRAHA – FORUM KARLÍN
23. 10. 2019 LIBEREC – DŮM KULTURY
25. 10. 2019 OSTRAVA – DŮM KULTURY
26. 10. 2019 OLOMOUC – KINO METROPOL
16. 12. 2019 HRADEC KRÁLOVÉ – KONGRESOVÉ CENTRUM ALDIS
17. 12. 2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD VLTAVA
18. 12. 2019 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – DŮM KULTURY
21. 12. 2019 UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KLUB KULTURY
22. 12. 2019 BRNO – JANÁČKOVO DIVADLO

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků