Hlavní obsah
 

StarDance začne večer v rytmu cha-cha a waltzu

Česká televize se v sobotu večer na ČT jedničce ponoří do rytmů cha–cha a rozevlátého waltzu a bude se snažit přitáhnout k sobě diváky, kteří se doposud dívali na Talentmánii na Nově.

 
StarDance začne večer v rytmu cha-cha a waltzu

Po roční přestávce se televize vrátila k osvědčené a diváky oblíbené taneční soutěži StarDance... když hvězdy tančí. V ní po boku profesionálních tanečníků a tanečnic soutěží v přímém přenosu ve standardních a latinskoamerických tancích a o přízeň poroty a diváků se ucházejí herci, zpěváci a tváře České televize (letos moderátor Alexander Hemala a kuchař z Kluků v akci Filip Sajler).

Vítěze budeme znát těsně před Vánocemi, v sobotu 18. prosince. Změnilo se místo konání. Holešovické Výstaviště nahradí ateliér číslo 8 na pražském Barrandově, kam se vejde dvojnásobek diváků než do pavilonu pod Křižíkovou fontánou, kde předchozí tři ročníky klání probíhaly.

Jeden ze soutěžních párů: Václav Masaryk a Monika Absolonová

Foto: Petr Horník, Právo

Sázková kancelář Tipsport již vyhlásila favority a outsidery. Podle jejich bookmakerů tipují na vítězný pár zpěvačku Moniku Absolonovou s profesionálním tanečníkem Václavem Masarykem nebo herečku Jitka Čvančarovou s Lukášem Hojdanem. Šanci na výhru má podle nich i zpěvačka Aneta Langerová s Michalem Kurtišem. Naopak malé naděje dávají tipaři kuchaři Filipu Sajlerovi. Každý ale může nečekaně překvapit.

ČT musí dodržet licenční podmínky, protože pořad koupila od BBC. Podmínky jí ukládají, že v každém ročníku musí soutěžit někdo zralejšího věku, jiný, který bude dělat na parketě blbiny a rozesmávat publikum nebo člověk, který měl doposud k tanci daleko a není ani hercem, ani zpěvákem.

Proto napřed ČT hledá celebrity a k ním přiřazuje profesionální tanečníky a tanečnice. Pár se poprvé vidí na první zkoušce. Tanečník je ve zkušebně a čeká, až vejde vyvolená osobnost. Páry se většinou rychle dokáží skamarádit a sladit včetně času na tréninky, i když je to u vytížených celebrit někdy problém.

Soutěžní páry:

herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková
zpěvačka Monika Absolonová a Václav Masaryk
herec Saša Rašilov a Karolína Majerníková
kuchař (z Kluků v akci) Filip Sajler a Veronika Šmiková
herečka Veronika Žilková a Marek Dědík
zpěvačka Aneta Langerová a Michal Kurtiš
herečka Jitka Čvančarová a Lukáš Hojdan
moderátor Alexander Hemala a Jitka Šorfová

Porota:
Tatiana Drexler
Zdeněk Chlopčík
Petra Kostovčíková
Petr Zuska

Do prvního vystoupení na obrazovce musí mít natrénováno 80 hodin. Někteří pilní trénují i více. A vědí, že to nejhorší je čeká, až se soutěž spustí. V sobotu večer ještě nikdo nevypadává, páry se pouze předvedou divákům i porotě, i když už s prvním nástřelem hodnocení poroty. A příště už dojde na první vyřazování a možná na první slzy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků