Hlavní obsah
Taneční dvojice Jana Plodková a Michal Padevět Foto: Roman Vondrouš, ČTK

StarDance začne letos už 8. října

Letos již poosmé začne Česká televize (ČT) vysílat přímým přenosem diváky oblíbenou taneční soutěž StarDance. Soutěží v ní deset párů a divákům poprvé předvedou své taneční schopnosti v sobotu 8. října z největšího ateliéru pražských filmových studií Barrandov. Vítěze budeme znát v sobotu 17. prosince. Deník Právo je mediálním partnerem pořadu.

Taneční dvojice Jana Plodková a Michal Padevět Foto: Roman Vondrouš, ČTK
StarDance začne letos už 8. října

Za dobu trvání se televizní taneční soutěž stala oblíbenou u diváků a vyhledávanou u profesionálních tanečníků. Stala se fenoménem. „Fenoménem je takový pořad, který se na obrazovku stále vrací,“ míní generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Podle něj je StarDance fenoménem proto, že jde o pořad živě vysílaný, ve kterém se diváci mohou ztotožnit se soutěžícími, „Vzbuzuje velké emoce, loni soutěžící Lukáš Pavlásek rozdělit národ. Důležité také je, že se pořad dostal i mimo obrazovku a po jeho vysílání vždy vzroste zájem o tančírny a výuku tance,“ poznamenal Dvořák.

Soutěžní dvojice  
CelebritaProfesionál
lyžař Ondřej Bank
Kamila Tománková
herečka Miluše Bittnerová
Michal Necpál
zpěvačka Anna K.
Marek Hrstka
herečka Kristýna Leichtová Václav Masaryk
herec Zdeněk Piškula
Veronika Lálová
herečka Jana Plodková
Michal Padevět
kuchař Emanuele Ridi
Lucie Hunčárová
mistryně světa v aerobiku Olga Šípková
Marek Dědík
fotbalista Ladislav Vízek
Eva Krejčířová
herec Roman Zach Andrea Třeštíková

Novinkou letošního ročníku jsou již tři tematické večery. Jeden bude věnován českým a slovenským písničkám, druhý rockové hudbě a třetí filmovým melodiím, při nichž tanečníci předvedou současný scénický tanec.

Po loňském úspěchu se znovu zopakuje charitativní večer StarDance tančí pro Paraple. Loni poslali diváci během vysílaní a po jeho skončení prostřednictvím DMS dvanáct miliónů korun Centru Paraple pečujícímu o lidi ochrnuté po poranění míchy. Na večeru zatančí soutěžní dvojice spolu s vozíčkáři.

Na zahajovacím večeru se představí sedm párů z přechozích sedmi ročníků StarDance, což je další novinka pořadu. Bohuslava Holubová napsala o soutěži výpravnou knihu nazvanou StarDance... když hvězdy tančí. Vyjde 14. října a 17. října se koná autogramiáda, na které se soutěžní páry podepíší návštěvníkům.

Porotci pořadu, v němž o postupu soutěžících rozhodují SMS od diváků, jsou stejní jako loni. Odborné hodnocení zazní od Tatiany Drexler, Zdeňka Chlopčíka, Jana Révaie a Radka Balaše. Zůstávají moderátoři Tereza Kostková a Marek Eben.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků