Hlavní obsah
Star Trek (Zachary Quinto jako Spock) Foto: Cinemart

Star Trek pronikne do Rudolfina, 130 hudebníků zahraje trekovské melodie

Padesáté výročí Star Treku se oslaví i v pražském Rudolfinu. Už 2. listopadu tam zhruba 130 účinkujících nabídne melodie ze seriálů a koncert doplní i videomapping.

Star Trek (Zachary Quinto jako Spock) Foto: Cinemart
Star Trek pronikne do Rudolfina, 130 hudebníků zahraje trekovské melodie

V Rudolfinu vystoupí osmdesátičlenný symfonický orchestr Filmová filharmonie, chlapecký sbor Pueri gaudentes a britská sopranistka Christina Johnstonová s japonským dirigentem Chuhei Iwasakim.

„V evropské koncertní premiéře zazní skladba z nejnovějšího filmu Star Trek: Do neznáma. Oscarový skladatel Michael Giacchino nám dal tuto
unikátní příležitost,“ prozradil ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Vizuální show zajistí skupina KinocirKus. „V minulém roce jsme společně připravili Star Wars koncert. Vyzkoušeli jsme si možnosti Dvořákovy síně Rudolfina a teď posuneme laťku ještě výš,“ slibuje autor projekcí Nicola Pavone.

Na můstku to vře. A brzy žádný můstek ani Enterprise nebude...

Foto: Cinemart

Star Trek se poprvé objevil na obrazovkách v roce 1966. Po dlouhé době, kdy se pro televizi netočil, se má v roce 2017 opět obnovit jako seriál. Filmy se točí průběžně pořád, nová pokračování už ale podle recenzí nemají atmosféru starého Star Treku.

Seriál se po letech unavil a na jaře 2005 ho přestali vysílat s nejistým příslibem, že se možná vrátí. Producent a scenárista Alex Kurtzman (zodpovědný mimo jiné za celovečerní Star Trek Into Darkness) se v roce 2015 rozhodl vyprodukovat seriál, který má údajně oživit kouzlo původní série Gena Roddenberyho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků