Hlavní obsah
Zpěvák skupiny Behemoth Foto: myspace/behemoth

Soud nařídil nový proces s polským zpěvákem, který roztrhal bibli

Odvolací soud v severopolském městě Gdaňsk v úterý zrušil osvobozující verdikt v případu zpěváka deathmetalové kapely Behemoth Adama Darského. Hudebník, známý pod pseudonymem Nergal, tak bude znovu čelit žalobě za urážku náboženského cítění kvůli tomu, že na koncertě roztrhal bibli.

Zpěvák skupiny Behemoth Foto: myspace/behemoth
Soud nařídil nový proces s polským zpěvákem, který roztrhal bibli

Frontman Behemothu během koncertu v roce 2007 v polském klubu Ucho roztrhal bibli a její útržky rozházel mezi návštěvníky. Fanoušci skupiny je potom spálili. Bibli Nergal označil za "knihu lží".

Za to jej zažaloval předseda Polského výboru na obranu před sektami Ryszard Nowak a několik politiků z národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost. Soud v Gdyni však předloni Darského osvobodil s tím, že se akce odehrála na uzavřeném koncertu a obrázky z ní nebyly určeny ke zveřejnění.

Proti rozsudku se žalující strana odvolala. Soud vyšší instance dal dnes Nowakovi za pravdu a nařídil nové projednání případu. Nergal se tak bude muset znovu hájit před gdyňským soudem. Za urážku náboženského cítění hrozí v konzervativním Polsku až dva roky vězení. Skoro 90 procent obyvatel téměř čtyřicetimiliónové země se hlásí ke katolické církvi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků