Hlavní obsah

Soud na Slovensku zakázal šíření kanálů Novy bez jejího souhlasu

Slovenský soud předběžným opatřením zakázal šíření stanic televize Nova na Slovensku. Podobně minulý týden postupoval soud v Česku ohledně sesterské TV Markíza. Obě firmy přeshraniční vysílání nepovolily a pro diváky z druhé země připravily speciální kanály Nova a Markíza International. Vyplývá to z úterní tiskové zprávy Novy.

Soud na Slovensku zakázal šíření kanálů Novy bez jejího souhlasu

TV Nova považuje šíření svých stanic na Slovensku za nelegální, protože operátorům na jejich distribuci nedala souhlas. Na svých kanálech vysílá TV Nova programy, na které nevlastní práva pro zahraniční trh. Firmám tak hrozí smluvní pokuty.

„Předběžná opatření soudů na českém i slovenském území jasně dokládají, že přeshraniční šíření stanic Markízy i skupiny Nova bez souhlasu jejich vysílatelů musí skončit. Naším cílem je dospět ke vzájemným dohodám s jednotlivými distributory, ale nebude-li tato cesta možná, budeme pokračovat v podnikání veškerých kroků nutných k zastavení nelegálního přeshraničního šíření vysílání našich stanic,” uvedl ředitel sekce nových projektů skupiny Nova Petr Horák.

Termín vypnutí není specifikován 

Televize se už údajně dohodla s některými poskytovateli na ukončení šíření signálu svých stanic na Slovensku. Termín vypnutí kanálů však nespecifikovala. Jako náhradu nabízí kanál Nova International, který vysílá pouze autorsky vypořádaný obsah.

Podle Otta Verbicha ze Slovenské asociace pro kabelovou telekomunikaci bude důležité, aby byly nastoleny stejné podmínky pro celý slovenský mediální trh, bez ohledu na velikost operátora nebo způsob distribuce.

Žalovaný, jehož jméno Nova neuvedla, je na základě předběžného opatření povinen zdržet se přenosu vysílání stanic skupiny Nova, tedy programů Nova, Nova Cinema, Telka, Fanda, Smíchov nebo Nova Sport, ke kterému skupina nedala souhlas, a neumožnit takovýto přenos vysílání ani dalším firmám.

Postupné vypínání se má na Slovensku týkat stanic Nova, Nova Cinema, Smíchov, Fanda a Telka, které jsou určeny pro český trh.

Markíza minulý týden obdobně uspěla u krajského soudu v Brně s návrhem na zákaz vysílání svých programů společností SATT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků