Hlavní obsah

Slavný Princ z Persie dohopkal z monitoru na filmové plátno

Se zpožděním, ale přece. V roce 2010 dorazí do kin hollywoodský přepis počítačové hry Princ of Persia, kterou si vzal do parády producent Jerry Bruckheimer se společností Walt Disney Pictures.

Slavný Princ z Persie dohopkal z monitoru na filmové plátno

Film nejdříve pozdržela stávka amerických scénáristů. Pak bylo stanoveno datum premiéry na léto 2009. To ale také nevyšlo a nyní (snad už definitivně) platí léto 2010.

Na scénáři pracovali Doug Miro, Carlo Bernard, Jordan Mechner a Jeffrey Nachmanoff. Režii má Mike Newell. V hlavní roli prince Dastana uvidíme Jakea Gyllenhaala a jeho partnerkou bude Angličanka Gemma Artertonová. Z dalších slavných jmen se na akční pohádkové komedii podílí také Ben Kingsley.

Prince of Persia je jednou z nejznámějších a nejstarších počítačových her na světě. První dvojrozměrnou hru vydala už v roce 1989 firma Broderbund. Fungovala na tehdejších počítačích PC, Amiga, Atari, Apple a ZX Spectrum. Hrdina (princ) v ní musel projít palácem plným nástrah, osvobodit princeznu a porazit zlého vezíra. Vše bylo omezeno herním časem 60 minut, což vyvolávalo u některých hráčů infarktové situace. Po velkém úspěchu následovaly další díly, grafika se změnila na 3D.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků