Hlavní obsah

Slavnosti staré hudby vrcholí delikatesami pro Ludvíka XIV.

Letní slavnosti staré hudby uzavře v Praze koncert, který má přiblížit rozmařilou atmosféru versailleského dvora Krále Slunce Ludvíka XIV. Vystoupení nazvané Král přichází proběhne 8. srpna v honosném Španělském sále Pražského hradu.

Slavnosti staré hudby vrcholí delikatesami pro Ludvíka XIV.

„O hudební přednes s charakteristickou barokní gestikou se postarají přední francouzští sólisté Jean-François Novelli a Arnaud Marzorati společně s residenčním souborem Letních slavností staré hudby - Collegium Marianum, dechovým souborem Arena Musicale a s francouzským barokním seskupením Les Lunaisiens,“ uvedla za pořadatele Barbora Dušková.

Zpívat se budou árie od Jeana-Baptisty Lullyho, Marca-Antoina Charpentiera a Jeana-Baptisty Stucka. Posluchači se mohou těšit na divadelní žánry, jakými jsou tragédie lyrique, comédie-ballet či ceremoniální hudbu komponovanou ke královské tabuli.

Předprodej vstupenek na závěrečný koncert probíhá v síti Ticketpro. Zbývající vstupenky lze zakoupit v pondělí 8. 8. od 10 do 17 hodin ve festivalové pokladně na adrese Maďarského kulturního střediska v Rytířské ulici č. 27. Vstupenky lze zakoupit on-line na www.ticketpro.cz nebo rezervovat na www.letnislavnosti.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků