Hlavní obsah

Skupina Tibet představuje klip o ztrátách iluzí

Brněnská poprocková skupina Tibet, která své loňské čtvrtstoletí oslavila koncepčním albem Para.světy a výjimečným koncertem s hosty, dopřává svým fanoušků i sobě další dárek. Představuje nový videoklip k písničce Buď mou, který má na Novinkách.cz premiéru.

Skupina Tibet představuje klip o ztrátách iluzí

Tibet k němu seskupoval záběry v průběhu práce na loňském albu ve studiu a zejména pak na říjnovém speciálním narozeninovém koncertu k 25. výročí existence, který se odehrál v brněnském klubu Metro. Ve videoklipu se objevují všichni hosté včetně Ilony Csákové, Terezy Černochové, Marka Vašuta, Honzy Křížka z Blue Effectu nebo členů kapely Buty, někdejšího Narvanu či bývalých členů Tibetu.

„Buď mou je o tom, že člověk časem zákonitě ztrácí mnohé ze svých iluzí o životě, o lásce i sám o sobě. Ne vždy je to jen k jeho škodě, zvlášť když ty iluze mají často tendenci být hodně naivní. Ale vždycky se s tím musí nějak vyrovnat. A jde o to, aby to bylo důstojné,“ přibližuje obsah skladby zpěvák a textař kapely Jiří Sekerák.

„I naše kapela musela během pětadvaceti let překonat nejednu překážku a zříct se nejedné ze svých původních představ, o tom není pochyb. Přesto náš vztah vydržel, Tibet pokračuje dál, je to vlastně taková láska, která má svou hodnotu bez ohledu na jakoukoli lehkou deziluzi,“ doplňuje Sekerák.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků